Apie rūkymą ir rūkalius

2012-07-30 10:49

 

Yra toks niekada neklystanits žmogus kaip Artūras Račas. Jis tikrai nekvailas ir apsišvietęs, bet savimeilė tokia, kad užtektų pusei Lietuvos. Kvailumas ir bukumas, mano nuomone skiriasi, todėl A. Račą galiu drąsiai pavadinti buku. Žmogus, kuris visada teisus, negali būti kitokiu.

Išprovokavo mane jo blogo įrašas. Citata:

Joniškélis.
Karpiu dvaras.
V.Bareikis, A.Orlova, E.Zabelov iš Baltarusijos…
Gulim sau ant pievos, alus, kava ir ,žinoma “Camel”…
Ir staiga dama iš už pusantro metro pakilusi iš miegančio džentelmeno glèbio nepatenkintu balsu klausia: gal galima bůtu nerůkyti, čia juk vieša vieta…
Atsakymas: negalima, nes vieša vieta labai didelé ir jei nepatinka, galima pasitraukti.
Užknisa tokie viešu vietu ieškotojai…

 

Užknisa mane žmonės, kurie nesupranta, kad jie daro tai, kas kitiems trukdo ir jaučiasi taip, lyg visi kiti turėtų aplink juos šokinėti. Kodėl parke negalima atnešti šūdukų ir pabarstyti Račui po nosimi? Negalima kakoti parke, bet barstyti šudukų juk nedraudžiama? Trąša kaip nekaip. Arba imkime gražesnį pavyzdį - pasistatysiu magnetolą ir garsiai leisiu muziką, kuri daugeliui nepatinka. Panašiai yra ir su rūkymu. Net atmetus rūkymo kenksmingumą sveikatai, kodėl aš turiu kvėpuoti rūkaliaus bezdalais? Nematau skirtumo bezdėti be sustojimo ar rūkyti.

Kitas įdomus su rūkymu susijęs dalykas - pažiūrėkite rūkalių mašinos pelenines. Praktiškai visų jų bus švarios ir tuščios. Aš jau labai seniai nemačiau rūkaliaus mašinoje pilnos nuorūkų peleninės. Atsakymas būna vienas - taigi smirda. O kur ponai dedate nuorūkas? Prie bet kurios sankryžos puikiai tai matosi. Kai kuriose žolės nesimato per nuorūkas. Tai kodėl nereiktų uždrausti rūkyti mašinose?

Kai uždraudė rūkyti kavinėse - visi atsikvėpė lengviau. Visi - tiek rūkantys, tiek nerūkantys. Bent jau iš mano pažįstamų rato nežinau nė vieno, kuris pasakytų, jog reikia vėl leisti kavinėse rūkyti. Dėl tokių kaip Račas, noriu, kad uždraustų rūkyti visose viešose vietose, nors man netrukdo toliau nuo manęs gamtoje rūkantys žmonės. Tegu jis rūko savo namuose (ir ne tualete, nes kaimynų tualetuose taip pat smirdės).
 
Komentarai
2012-08-11 20:06 pow
O Latvijoje net lauke negalima rūkyti, tiksliau yra keletas stalų tik rūkantiems. Prie įėjimų irgi. Labai mane ten nustebino, nors lauke tai vis tiek kai vėjas pučia tiesiai jei nėr pertvaros.
2012-08-11 16:01 Kukumalu
Tai kad nelabai kur belieka tada rukyt.. Jei nepatinka dūmai tai yra tik nerūkačiųjų problema. kaip ir su kavinem - per tuos nerūkančiuosius dabar normaliam žmogui belaukiant maisto nebegalima parukyt :\\
2012-08-07 17:54 žiūrintis tolerantiškai
Na čia m suskėlė :) Lietuvoje kasdien rūko 34 proc vyrų ir 15 proc moterų (http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id...), bet aišku užtenka kažkam užsimanyti ir visi šie žmonės staiga nustos rūkyti, niekam nešaus į galvą varyti kontrabandos, neprasidės žudynės dėl įtakos juodojoje rinkoje, neužaugs mafija su milijardiniais pelnais, ilgainiui policija ir pasienis nebus nupirkti/išžudyti ir t.t. ir t.t. Vat uždraudžiu ir rūkymo nebelieka. Epic.
2012-08-07 09:50 scania
Pritariu m:

„aišku įvertinus rūkymo žalą ir kaštus gydymui gal netaip ir daug pinigų netektų biudžetas.“

dar reikėtų uždrausti ir kitus sveikatai kenksmingus dalykus. Saldumynai gadina dantis, riebalai ten storina - čia tai jau didelės bėdos su širdininkais. Vienu žodžiu, pritariu m, reikia viską uždrausti, kas kenkia. Tikrai biudžetas sutaupytų.

O ir tauta būtų sveikesnė, kas yra labai svarbu!

P.S. Dar reikėtų uždrausti ir kvepalus - tai visiškai nebūtina, o ir vietoj prausimosi prisikvėpinusios panelės tikrai žaloja aplinkinių uoslės organus.
2012-08-07 09:14 m
Įdomu butų sužinoti realias priežastis kodėl negalima uždrausti prekiauti cigaretėmis aplamai:) Spėju cigarečių gamintojai paremia ką reikia ir ramu toliau, be to biudžete būtų nemaža spraga, aišku įvertinus rūkymo žalą ir kaštus gydymui gal netaip ir daug pinigų netektų biudžetas.
2012-08-04 22:33 scania
O taip, kova su rūkymu vardan sveikatos - didelis žingsnis į kovą su riebalais dėl sveikatos, į kovą su cukrumi dėl sveikatos, į kovą su nesportuojančiais dėl sveikatos ;)

Rūkymas, aišku, kad blogai. Bet kova su rūkymu - dar blogiau :D

Pamatysit :D
2012-08-01 15:51 cv
Dabar tokiu daug - baltu, svariu, gyvena "teisinga" gyvenima, bet apart pinigu ir paskolu nera apie ka su jais sneketi. Racas - parsidavinejanti lele, o senamiestyje gyventi tikrai ne vieta.
2012-07-31 21:18 aliG
XXI amžiaus gimasos. O man patinka parūkyti. Tai elegantiška, skanu ir malonu. Dar pamenu laikus, kai CNN žinių vedėjas rūkė studijoje, pats rūkiau (kartu su dėstytoju) per paskaitą, dievinu parūkyti bare su bokalu alaus at Whiskey on the rocks. Žinoma, dabar XXI amžius, sintetiniai laikai, dabar visi lyg šilti išprausti katinukai, nerūko negeria, nesispjaudo, kalba tik teigiamus dalykus ir žiūri krepšinuką užgerdami kokakolyte. Kaip žuvys... O man labiau patinka Marlboro šalis :D Nesiparinkit, greitai rūkimas bus uždraustas ;)
2012-07-31 21:18 aliG
XXI amžiaus gimasos. O man patinka parūkyti. Tai elegantiška, skanu ir malonu. Dar pamenu laikus, kai CNN žinių vedėjas rūkė studijoje, pats rūkiau (kartu su dėstytoju) per paskaitą, dievinu parūkyti bare su bokalu alaus at Whiskey on the rocks. Žinoma, dabar XXI amžius, sintetiniai laikai, dabar visi lyg šilti išprausti katinukai, nerūko negeria, nesispjaudo, kalba tik teigiamus dalykus ir žiūri krepšinuką užgerdami kokakolyte. Kaip žuvys... O man labiau patinka Marlboro šalis :D Nesiparinkit, greitai rūkimas bus uždraustas ;)
2012-07-31 16:36 namukas
Kaip sakoma, kito nepakeisi, keiskis pats :)
2012-07-30 20:27 sim
problemele su draudimu rukyti kavinese tokia viena. vidury nakties stovi prie kokio klubelio 50 snukiu, visi ruko, rekauja, kancarus meto i pasto dezutes, gesina i domofonus. lango atsidaryti neimanoma, smirda ir miegot neimanoma. p.s. tik nereikia pradeti sapaloniu, kad gyventi senamiestyje nevieta.
2012-07-30 18:48 Rūkalius
Dėl to ir nemetu rūkyt. Nes kai meti, rūkalai žiauriai dvokia. Erzinantis kvapas. Tas efektas dingsta, kai vėl pradedi rūkyt. Bet praeini per miestą, įlipi į viešąjį transportą - visur arba teks pauostyti dūmų arba teks pasitrint šonais su rūkančiu žmogumi. Tai nepakeliama, nes man asmeniškai prasideda migrena (turiu tokią formą, kai skausmai prasideda nuo dirginančių kvapų ir kt. dirgiklių). Atsiemenu, kai buvau nerūkantis, kad tiesiog nosį suraukdavau - fu, dūmai, maždaug. Kai oficialiai tapau rūkančiu, o vėliau ir metančiu rūkyt (nebesuskaičiuoju jau kiek kartų), tai nebėra šiaip nemalonus kvapas, tai dirginanti smarvė ir tai visiškai kitokie pojūčiai, nei kad būdavo seniau.

O šio straipsnio autoriaus logika juokinga. Nemokate parinkti argumentų, kad ir a la juokingų beigi sarkastiškų (aš čia apie šūdukus).

Tiesiog reikia gerbti žmones ir taškas. Kitų argumentų čia ir nereikia. Viešojo transporto stotelėse visada paeinu toliau ir taip, kad vėjas dūmų neneštų ant kitų žmonių. Tai viena iš smulkmenų, susijusių su šituo bjauriu įpročiu.
2012-07-30 16:25 ostapas
Kaip rūkantis, neretai susiduriu su panašiom situacijom. Puikiai suprantu nerūkančius ir palaikau jų teisę piktintis - dažniausiai pasitraukiu rūkyt kur nors atokiau ir t.t.

bet va pastaruoju metu suįžūlėjo šiek tiek jie - pvz. vakarykštė situacija: suoliukas rotušės aikštėj, kavos puodelis ir aišku cigaretė. Pribėga jauna mama su dviem bambliais, atsisėda kitam suoliuko gale ir maždaug po 30 sekundžių pradeda pushint "E, gal gali eit kažkur kitur? Mano vaikams kenkia". nesvarbu, kad aš ten jau 15 minučių sėdėjau ir cigaretė ne pirma buvo...

Aišku man nesunku - pasikeliu ir nueinu žiūrėdamas kaip patys nuostabiausi ir geriausi vaikai pasaulyje laužo kažkokį medelį ir laksto pirmyn atgal besipindami praeiviams po kojomis...

btw, Vidmantai, mano mašinos peleninė pastoviai pilna ir naudojama pagal paskirtį. Taip, pelenus krečiu per langą nes peleninė galėtų būti ir patogesnėje vietoje, bet nuorūkos sąžiningai gulasi į joms skirtą vietą. Atsiųst nuotrauką?
2012-07-30 15:28 romualdas
Na, kad as ne ponas, o ir visko drausti nenoriu, Vytautai.

Perskaitet sakini ir iskart puolimo pozicija. O jus pamastykit ar noretumet, kad jusu vaiku zaidimu aiksteleje parukyt kas uzsimanytu? O ka, juk pasitraukti kur yra vietos i valias? Drausti? Bet kaip gi taip galima, dar pradekime drausti vaikscioti ant zalios zoles?

Kitas variantas - rukymas prie pat iejimu i pastatus. Drausti ar nekreipti demesio? Pasitraukti i sali, bet kur? Kaip praeiti dumu kamuoli neikvepus? Tai tik kruopelytes. Ir as asmeniskai nesijauciu teisesnis ar virsesnis.

As manau, kad jei pritingai kurti istatymus, reiktu numatyti kiek imanoma daugiau variantu, kad abi puses butu laimingos. Tai turbut vadinama tolerancija ar ne? Turbut imanoma tai pasiketi bandant, o ne vien matant juoda ir balta. Izeisti as nieko nenorejau, bet tokiu pasijutau pats.
2012-07-30 15:10 aistė
būtent, kiekviena pusė jaučiasi teisesnė, deja taip nėra. rūkantis kenkia sau, kitų lyg ir nežaloja ir kažko anti-morališko nedaro viešoj vietoj, bet nepatenkintų pilna. daugiau tolerancijos žmonės, ir nesijauskit protingesni ir turintys daugiau privilegijų nei kiti. man jeigu smirda, aš nueinu toliau ir nedarau iš to problemos, nes žmonių mesti rūkyti nepriversi.

visada reikia pasatyti save į kito kailį ir pažiūrėti kiek kitom, ne tokiom "visapusiško" teisuolio akim.
2012-07-30 14:27 Simas
Tikrai nereikia taip jautriai reaguoti, pats rūkiau ilgokai, paskui mečiau ir galiu drąsiai abi puses vertinti. Drausti negalima, reikia apeliuoti į supratingumą ir kultūrą. Nerūkantys kai kurie būna šventeivos pilni arogancijos pimpiai, o rūkaliai kai kurie būna tiesiog žulikai ir chuliganai. O normalūs žmonės dažniausiai apsidairo aplink, susitaria be jokių draudimų iš viršaus. Draudimai tik suteikia teisę aklam mąstymui: kas nedraudžiama - tas leidžiama. Jei jau leidžiama tai darysiu taip kad matytūsi :D
2012-07-30 13:59 žiūrintis tolerantiškai
Šnekate apie taikymąsi prie ryškios daugumos, kai apie pusė lietuvių yra rūkantys.

Nerūkau ir nekenčiu cigarečių smarvės bei vengiu smirdalių, tačiau nereikėtų įsivaizduoti kad egzistuojančio konflikto sprendimas vien nerūkančiųjų naudai yra didelis gėris. Viena pusė nori užgožti kitą pusę, bet mano supratimu nei viena iš tų pusių nėra moralesnė už kitą.

Tiesa, tikiu kad nerūkantys laimės šitą kovą.
2012-07-30 13:23 pow
oij, pamiršau. Įdomiausia būna kai sėdi nerūkantys stotelėje kur suoliukas apsaugotas nuo vėjo, lietaus ir pan. ir ateina koks debilas su savo cigarete...
2012-07-30 13:22 pow
na jei prie rūkydami viešoje vietoje bent atsiklaustų seniau atėjusių ir nerūkančių žmonių - būtų nuostabu.

O ponas R. ir yra ponas, ir nėra daugiau čia ką pasakyti.
2012-07-30 13:21 MindaugasT
Maltoje tam tikrose viešose vietose teko matyti ženklus draudžiančius rūkyti - bauda tik 250 eurų...
2012-07-30 12:39 eZiLKA
jo... artūras stipriai krito mano akyse po šio savo blogo įrašo
2012-07-30 11:28 nuo
Nereikia perlenkti lazdos niekur. Bet jei dėl vieno individo pomėgių kitiems kyla nemalonumų - turime taikytis prie ryškios daugumos, o ne spjaudytis
2012-07-30 11:24 Vytautas
Kadangi dar mazokai draudimu turime, tad ne tik rukyti reiketu uzdrausti. Pvz vaikscioti po zalia veja - negalima, uzdrausti. Parkuose buti gal irgi galima kokiu nors budu uzdrausti. Ir ka nors specialiai del Romualdo uzdrausti.
2012-07-30 11:16 romualdas
Aš tą Dieną, kai uždraus rukyti viešose vietose ir skirs akivaizdžias baudas, atsidarysiu gaivios giros butelį ir už tai pakelsiu taurę :)
+   Vardas:
Url:
El. paštas: Nerodoma.
Įrašykite tik tuo atveju, jei norite, kad informuotų apie naujus komentarus po šiuo įrašu.
Komentaras: