Cookie Consent by TermsFeed
 

Alus

Senojo Vilniaus Tamsusis

Senojo Vilniaus Tamsusis

Vilniaus alus galėtų ir originalesnius pavadinimus sugalvoti Bet skonis neblogas

13 statinių tamsusis

Lygiai kaip ir šviesusis, yra 0,2 l taroje. Lygiai taip pat stiprus - 14%. Tačiau skonis labai primena trejas devynerias.

Koenigsbier

Koenigsbier

Na toks lengvas birzgaliukas. Karštą dieną atsigaivinti gal ir gerai, bet mėgautis juo nepavyks. Ačiū Virgiui

la Goudale

la Goudale

Labai vizualiai jaukiai atrodo. O skonis nustebino. Nieko nesuprantu prancūziškai, tai nesuprantu kas ant skadinės parašyta. O pagal skonį šis alus ne grynas alus, o maišytas su kažkuo. Gal džinu ar pan. Ačiū Virgiui

Pelforth Brune

Pelforth Brune

Labai neblogo skonio tamsus alus. Ačiū Virgiui

Pilstomas alus

Sugalvojau ir padariau google žemėlapį pilstomo alaus taškams sužymėti. Ir padariau. Visi kas žino vietas, kurių nepažymėjau, rašykite adresus ir suradęs pridėsiu.


View Pilstomas alus in a larger map

Timisoreana

Skardinė ne visai taip atrodo, bet panaši  :)  Alus visiškai be skonio. Ačiū Virgiui

Švyturys Adler Bock

Švyturys Adler Bock

Išleidus šį alų, po to kurį laiką jo nebesimatė. Ir štai atgimė naujuose buteliuose. O gero nelabai turiu ką pasakyti. Saldus ir aiškiai jaučiamas alaus stiprumas. Nemėgstu kai stiprumas (7,0) jaučiasi paragavus.

Efes Pilsener

Efes Pilsener

Saldokas ir skystas alus. Žinoma, kad skonis priklauso ir nuo nuotaikos, bet Turkijoje jis man atrodė daug skanesnis.

Tauras Gyvas

Tauras neatsilieka nuo kitų ir išleidžia gyvą alų.

Prisipažinsiu, kad šis įrašas yra nupirktas, nes gavau paragauti alaus. 6 buteliai alaus nemokamai. Niekas man nenurodinėja ką reikia rašyti, todėl rašysiu teisybę. Taurui jaučiu simpatiją, todėl labai nudžiugau.

Sklando gandai, kad Tauras nori išimti Medaus ir Jubiliejinį alus, todėl paskubėkite įsigyti ir paragauti. Dėl antrojo man nei šilta nei šalta, bet va pirmojo būtų labai gaila. Mano nuomone tai pats išskirtiniausias lietuviškas alus gerąja prasme. Jo nepagersi daug, bet jis tikrai geras.

O dabar apie šį alų. Jis toks... tikrai primenantis kaimišką alų. Man kie kper stiprus, bet jis tikrai tikras. Jausmas, kad tikrumas net apčiuopiamas. Gal jį reikėjo pavadinti „Tikras“? Tikrai labai rekomenduoju paragauti. Patiks ar ne - čia kiekvienam spręsti, bet jausmas geriant tikrai išskirtinis. Paskaitykite dar ką Rokiškis rašo.

Kauno alus Gyvas Šviesusis

Labai aiškus ir gan stiprus kartumas. Man tai patinka, todėl šis alus nuteikė labai teigiamai. Minusas gal tik toks, kad išskyrus kartumą trūksta išraiškingumo  :)  Drąsiai pirkite.

Utenos Dark

Nors šis alus jau senokai yra parduotuvėse, Utenos alus nesugeba savo puslapyje jo patalpinti. Sveikinu, pavydėtinas noras nemokamai pasireklamuoti. Utenos alaus didžiausias minusas - skaidri tara. Volfas Engelmans alus pereina nuo skaidrios prie rudos. Ateis laikas ir Utenai? 

Tai dar vienas tamsus lengvas alus. Kažkaip pastaruoju metu visi pradėjo gaminti būtent lengvą tamsų alų. Labai gerai, nes yra iš ko rinktis. O skonis nėra toks blogas kaip tikėjausi, todėl galite nusipirkti.

Alaus degustacija

Kadangi žinau kas yra Facebook, tai pasisekė gauti Alaus akademijos kvietimą į degustaciją. Labai apsidžiaugiau, nes tokie dalykai mane visada domino. Ir likau toks pats laimingas po degustacijos. Viskas buvo tikrai gerai ir įdomu.

Kadangi iš aludarių buvo tik Švyturio atstovai, tai sužinojau kelis dalykus apie juos. Švyturio Ekstra gaminamas ir Utenoje ir Klaipėdoje. Vilnius, greičiausiai, geria Utenos, nes ji arčiau. Todėl ir negeriu šio alaus. Nepamenu ar kada rašiau istoriją apie Švyturio Ekstra, todėl dabar parašysiu.

Kažkada seniai seniai „alus buvo tik Švyturio“. Šitą frazę visi girdėjo ir ne kartą. Taip kvailai kalbėjau ir aš. Ir gerdavome su Virgiu praktiškai tik Švyturio Ekstra alų. Atėjo diena X kai gerdami raukėmės ir keikėme. Gal koks pagedęs ar nepavykusi partija. Kitą kartą vėl gerai. Dar kitą - vėl blogai. Geriant neskanų alų, jis geriasi lėtai ir yra daug laiko kažko veikimui. Tokiu būdu atradome, kad ant etiketės esant Utenos gamyklos adresui alus yra šlykštus, o Klaipėdos - skanus. Dar kurį laiką prieš pirkdami visada tai stebėjome ir gėrėme, mūsų manymu, gerą alų. Tuo metu dirbau kaiminystėje reklamos agentūros, kuri rūpinosi Švyturiu. Nepatikėsite, bet labai greitai nuo etikečių dingo skirtingi adresai. Baigėsi ir mūsų Švyturio Ekstra gėrimas.

Tuo dabar labai džiaugiuosi, nes prieš kokį mėnesį teko išgerti pora butelių Švyturio Ekstra. Jis tikrai neskanus.

Grįžtu prie degustacijos. Nors p. Džiuljeta pasakojo, kad dabar vandenį galima padaryti belekokį, paklausta apie tai kodėl alūs skiriasi visgi pripažino, kad visiškai tokių pačių pagaminti nepavyks. Vis dėlto vanduo skiriasi, o net ir vamzdžių ilgis turi poveikį alaus skoniui.

Kol vyko pokalbiai, pasakojimai visi galėjo gaivintis buteliniu alumi: „Volfas Engelman Imperial Porteris“, „Švyturio Baltas“ ir „Kalnapilio Kaštonų“. Nežinau kodėl buvo būtent šios rūšys, bet man troškulį geriausiai numalšina kvietinis arba labai kartus alus. Buvo ir užkandžių. Visą renginį vedė Audrys Antanaitis, kuris vėliau gavo alaus eksperto laipsnį ir tapo pirmu ekspertu būdamas ne aludariumi.

Taip ir neparašiau, kad veiksmas vyko bravore „Prie Katedros“. Anksčiau toje vietoje buvo Avilys. Savininkas mus apvedžiojo ir papasakojo kaip daromas alus ir kokiose vietose kas jam nutinka. Žinote alaus savikainą? Mažam bravorui ji žiauriai didesnė jei dideliam. Šio bravoro alaus savikaina, vertinant tik medžiagas yra apie 1,20 Lt. Plius apie 40 ct akcizas, plius aludario alga apie 1 Lt/l, plius elektra, kiti darbuotojai... Taigi, alus labai pigus mažuose bravoruose būti negali. Įdomu kiek realiai savikaina, įvertinus visus visus faktorius yra Švyturiui ar kitiems didiesiems alaus gamintojams? O gal kas žino? Arba gal kas žino po kiek barai perka alų?

Tęsiant, alus bravore „Prie Katedros“ pagaminamas per 8 val. (virimas) + 7 d. + 21 d. (brandinimas). Bokalo kaina yra 7 Lt ir alus tikrai skanus. Jie turi šviesų, tamsų ir šviesų su medum. Man skaniausias buvo paprastas šviesus, todėl pabaigoje su didžiausiu malonumu išgėriau jo taurę.

Vos nepamiršau, bet Švyturio Džiuljeta atvežė ir naujo alaus „Memelbräu“. Trijų skirtingų salyklų alus. Tikrai neblogas. Gal kiek saldokas, bet čia jau kvietinis salyklas prasimuša ir man tai patinka. Tiesa, šio alaus dabar tik Klaipėdos krašte galėsite įsigyti.

Žinoma, kad būsiu kažką pamiršęs, bet... buvo gerai.